Snažte sa zamedziť znečisteniu a poškriabaniu dosiek už položenej časti terasy nevhodne umiestneným náradím, stavebným materiálom, apod. Ušetríte si čas s následným čistením. Pri označovaní rezov používajte ceruzku alebo popisovač, ktoré z povrchu ľahko odstránite.
Pokiaľ medzi kladením jednotlivých častí terasy budú dlhšie časové odstupy, počítajte s následnou farebnou odlišnosťou týchto častí, ktorá sa môže porovnávať po celú dobu vyzrievania terasy.
Nosiče Terafest® sa voľne kladú na podložie drážkou (vybratím) hore, hladkú stranu dole. Nie je potrebné ich kotviť alebo zapúšťať do betónu. Maximálna vzdialenosť (medzera) medzi nosičmi (A), viď obr. 2, je uvedená v tabuľke č. 1. Pri kombinácii viacerých profilov dosiek s rôznym rozostupom nosičov sa zvolí vždy tá menšia hodnota. Neprekračujte uvedené hodnoty, v opačnom prípade nebude uznaná prípadná reklamácia.
Medzi na seba nadväzujúcimi nosičmi ponechávajte dilatačnú medzeru min. 10 mm, medzi koncom nosiča a múrom či inou pevnou prekážkou dilatačnú a ventilačnú medzeru (C) min. 10 mm. (pozri Obr. 2 a Tab. 2) . Pre prípadné vyrovnanie výškových rozdielov pod nosičmi využite vyrovnávacie podložky alebo rektifikačné terče.
Nepodložená časť nosiča Terafest® 50×50 môže merať maximálne 300 mm. Presahy bez podpery môžu byť maximálne 50 mm. Nepodložená časť zníženého nosiča Terafest® 50×30 môže merať maximálne 150 mm. Presahy bez podpery môžu byť maximálne 30 mm.
Pokiaľ je to možné, zrezávajte nosiče na požadovanú dĺžku až pred položením posledného radu dosiek.
Kompozitné dosky obvykle nevyžadujú žiadne spádovanie, ale mierny spád približne 1 cm na meter dĺžky zlepší samočistiaci efekt, terasa rýchlejšie uschne a zníži sa výskyt vodných prachových škvŕn.
Výhodou nášho kompozitu je bezpochyby jeho tvarovateľnosť. Na rozdiel od WPC materiálov, ktoré obsahujú napríklad PVC, je možné dosky Terafest ® ohýbať teplom. To sa ukazuje ako obrovská výhoda napríklad pri terasách k bazénom, ktoré majú kruhový alebo oblúkový tvar.